ne tür kumar lisansı alınabilir bilgisayar nasıl 4

Windows 10 Lisans Türü Nasıl Öğrenilir?

FSEK eser sahibinin hakları ihlal edildiğinde uğradığı zararların karşılanmasına ilişkin hukuki düzenlemeler yer vermekle beraber aynı zamanda cezai müeyyideler de içermektedir. Bilgisayar Mühendisliği İçin Laptop Önerisi – Lütfen mühendislik alanınızda farklı yazılımlar kullanmanız gerektiğini unutmayın, bu nedenle kararınızı verirken bunu göz önünde bulundurun. Mühendislik öğrencileri için en iyi dizüstü bilgisayar her şeyden önce en inanılmaz grafikleri sunmalıdır. Bu dizüstü bilgisayarları, işlem gücü, görsel yetenekler ve fiyatın dikkatli bir karışımını korur. Bazı siteler dolandırıcılık amacıyla yüksek oranlar sunarak kullanıcıları kandırmaya çalışabilirler. Windows 10 veya 11’i nasıl devre dışı bırakacağınız ve aynı anahtarla yeni bir bilgisayarı nasıl etkinleştireceğiniz aşağıda açıklanmıştır. Acer, sınırlamalarına rağmen güçlü ve taşınabilir bir dizüstü bilgisayar tasarladı. Güçlü AMD CPU’su ve ayrı bir Nvidia grafik kartı sayesinde Swift X, sıradan işleri ve sayısız oyunu zahmetsizce halleder. Bilgilerinizi korumak için dizüstü bilgisayar 512 GB katı hal sürücüsü ile birlikte gelir. Yeni cihaza Windows 10 yükledikten sonra lisansı etkinleştirmeniz gerekecektir. Ardından ⁢’ye tıklayınGüncelleme ve güvenlikve Seç etkinleştirme. ⁢Sonra seçin Ürün anahtarını değiştir ve aktardığınız lisansın ürün anahtarını girin.

  • İşte domain seçerken önemli ipuçları ve püf noktaları.
  • Ya bir bilgisayarı parçalar halinde monte ettiğimiz ya da başlatmak için işletim sistemi olmayan bir dizüstü bilgisayar aldığımız için.
  • Açık olması gereken ilk şey, bu lisansların Microsoft tarafından satılmasa bile tamamen yasal olmasıdır.

Bazen, lisans anahtarı herhangi bir nedenle işaretlenmişse, satın alma işleminin veya önceki etkinleştirmenin geçerli kanıtını sağlamanız gerekebilir. O kadar sık ​​değil, ancak bir Windows lisansını bir bilgisayardan diğerine aktarmanız gereken zamanlar olacaktır. Örneğin, yeni bir bilgisayar satın aldınız ve eskisini emekli etmek istiyorsunuz veya eskisini yenisi için satmayı planlıyorsunuz, vb. Sebebi ne olursa olsun, bir bilgisayardan diğerine kalıcı olarak geçerken Windows lisansını aktarmak faydalıdır. Sonuçta, yeni bir Windows lisans anahtarı satın alma ihtiyacını ortadan kaldırır. Bilmiyorsanız, perakende Windows lisansı oldukça pahalıdır. Eğer bir Oem lisans (yeni bilgisayarlara yüklenenler veya daha ucuz olanlar), bu durumda yeni bilgisayarı etkinleştirmek için onu kullanamayacağız.

Yeni bir PC aldığınızda, Windows 10 önceden kurulmuş ve aktive edilmiş olarak gelir. Ancak yeni bir sistem kuruyorsanız, ihtiyacınız olan baskıya bağlı olarak size birkaç yüz dolar mal olacak yeni bir lisansa ihtiyacınız olacak. Ancak, eski bir sistemi kaldırmayı planlıyorsanız, maliyetten tasarruf etmek için Windows 10 ürün anahtarını yeni bilgisayara aktarabilirsiniz. Lisans anahtarını yükledikten sonra, etkinleştirmenin başarılı olup olmadığını kontrol etmek önemlidir. Windows 10’un önceden etkinleştirilmiş bir ürün anahtarını yeni bir bilgisayarda manuel olarak kullanabilir veya doğrudan Microsoft destek hattına başvurabilirsiniz. İletam perakende sürümü, başka bir bilgisayara aktarım haklarınız vardır ve Windows’un daha önceki uygun bir sürümüne ihtiyacınız yoktur. Yükseltme perakende sürümü daha ucuzdur ancak Windows’un daha önceki, uygun bir sürümünün yüklü olmasını gerektirir.

Windows 10 lisansını internet bağlantısı olmadan aktarırken Microsoft tarafından belirlenen şartlar ve koşullara uymanın önemli olduğunu unutmayın. ‌Ayrıca bu yöntemlerin Windows sürümüne ve sistem yapılandırmanıza göre değişebileceğini unutmayın. Aynı anda sadece bir lisansın PC’de kullanılmasına izin verir. Bu yöntem Microsoft’un kendisinden gelir ve önemli donanım değişiklikleri yapacaksanız yapmanızı tavsiye ettikleri yöntemdir. Lisans donanımınıza bağlı olduğundan, değiştirilmesi onu geçersiz kılacaktır. Ancak hesabınıza bağlarsanız daha sonra aynı hesapla giriş yaparak tekrar kullanabilirsiniz. Komut İstemi penceresinde aşağıdaki komutu yazın ve Enter’a basın. İki adımdan sonra, lisansın doğru şekilde etkinleştirilip etkinleştirilmediğini doğrulamanız gerekir.

Bu kılavuzu Windows 10’un tüketici sürümüne odaklıyoruz, ancak Microsoft’un farklı kurallara göre yönetilebilecek birçok lisans dağıtım kanalı var. Yeni bir bilgisayara geçiyorsanız, diğeri artık çalışmadığından, yukarıdaki adımları kullanmanız gerekmez. Bu nedenle, diğer bilgisayarlarda başka hiçbir şekilde etkinleştiremiyoruz. Hangi çerezleri kullandığımız hakkında daha fazla bilgi edinebilir veya bunları kapatabilirsiniz.ayarlar. Basit adımlarla dosyalarınızı gizleyin ve gizliliğinizi koruyun! İşte domain seçerken önemli ipuçları ve püf noktaları. Anahtarınız bu noktada çalışmıyorsa, ya bekleyip gün içinde tekrar denemeniz ya da yeni bir anahtar almanız gerekir. Daha sonraki yorumlarımda kullanılması için adım, e-posta adresim ve site adresim bu tarayıcıya kaydedilsin. Ben teknoloji ve DIY konusunda tutkulu bir bilgisayar mühendisi olan Sebastián Vidal. Ayrıca teknolojiyi herkes için daha erişilebilir ve anlaşılır hale getirmek amacıyla eğitimler paylaştığım tecnobits.com’un da yaratıcısıyım.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Disclaimer: Donec id justo nec odio blandit elementum. Phasellus aliquet facilisis justo, id ullamcorper eros. Pellentesque maximus consequat auctor. Duis orci ante, eleifend ut odio vitae, fringilla venenatis nibh. Sed vel urna sit amet risus tempus aliquet ut quis mauris. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et ultrices posuere cubilia Curae

People Who Like Thisx

Loading...
Skip to toolbar